NFL: óriási houstoni fordítás, kiesett a címvédő! (videó)

Óriási meglepetésre a Tennessee Titans 20-13-ra győzött a New England Patriots ellen a wildcard-kör első mérkőzésén és így a címvédő kiesett. A másik mérkőzésen a Houston Texans 0-16-ról győzött a Buffalo Bills ellen.

Fotó: AP

Houston Texans–Buffalo Bills 22–19 - hosszabbítás után

1995 óta nem nyert mérkőzést a rájátszásban a Bills, így a vendégek egy negyedszázados rossz szériát kívántak megszakítani. Jól is kezdődött a mérkőzés buffalói szempontból ugyanis alig négy perc után már touchdown-t szereztek. Az akció kulcsfigurája Josh Allen volt, mivel a Bills irányítója előbb 42 yardot futott, majd ő váltotta pontokra John Brown passzát.

Egyértelműen a Buffalo dominálta a mérkőzést, és bár hiába tért vissza J. J. Watt a houstoni védelembe, a Bills támadásban és védekezésben is egyértelműen jobb volt. A Texans hátsó sora egyáltalán abból is leszűrhetett valami pozitívumot, hogy csak mezőnygólokon tartották a továbbiakban az ellenfelet. Stephen Hauschka két mezőnygólt is berúgott és mivel a houstoni irányító Deshaun Watson nem tudta pontokhoz segíteni csapatát, így 0-13-al vonult a két gárda a szünetre.

Fordulás után is sokáig kereste magát a houstoni támadóalakulat, Tre`Davious White például az év egyik legnagyobb szerelését mutatta be DeAndre Hopkinssal szemben. A 39. percben aztán már 16-0-ra vezetett a Buffalo: Watt ugyan bemutatott egy óriási sack-et Josh Allenen, de Hauschka belőtte az újabb mezőnygólját.

A Texans egyértelműen a kiesés szélére sodródott és így egyértelmű volt, hogy a következő támadásukat pontokra kell váltani. Ekkor lépett elő az irányító Deshaun Watson, aki előbb futott egy 20 yardos TD-t, majd a kétpontos kísérletet is ő fejezte be pontszerzéssel.

Josh Allen a negyedik negyed elején elejtette a labdát, a Texans pedig  Ka`imi Fairbairn 41 yardos mezőnygóljával öt pontra csökkentette a hátrányát. Ekkor egyértelműen lélektani hátrányban volt a Bills és öt perccel a meccs vége előtt már a Texans vezetett: DeAndre Hopkins és Carlos Hyde tarthatatlannak bizonyult és utóbbi TD-jével már a hazaiak vezettek 19-16-ra.

A Buffalo Devin Singletary 38 yardos elkapásával hamar feljött jó pozícióba, ám a labdát elveszítette. Mivel a Houston még negyedikre sem tudott fist down-t csinálni, így a vendégek előtt még egy utolsó lehetőség adódott. Bradley Roby nem tudta lefülelni Allen labdáját, így nem lett interception az akcióból, sőt Cole Beasley elkapása mezőnygól-távolságot ért. Hauschka  47 yardról sem rontott így 19-19-el zárult a rendes játékidő.

A hosszabbítást a Houston kezdte, de eredménytelenül, míg a Buffalo nem tudott élni azzal, hogy egy mezőnygóllal is továbbjuthat. A houstoniaknál aztán Watson egy 34 yardos passzt adott Taiwan Jonesnak és így 28 yardról rúghatott mezőnygólt a texasi csapat. Fairbairn lába nem remegett meg és így a Houston 22-19-es győzelmével továbbjutott.

Deshaun Watson 255 passzolt és 55 futott yarddal zárt (20/25 passz) és a második félidőben elévülhetetlen érdemei voltak a továbbjutásban. Teljesítményét viszont árnyalja, hogy hétszer vitték földre idő előtt.A legjobb houstoni elkapó a harmadik negyedtől magára találó DeAndre Hopkins volt, 90 yarddal.

A buffalói irányító Josh Allen is mindent megtett csapata győzelméért, 264 passzolt yardja mellett 92-öt futott, és volt elkapott TD-je is. A vendégek védelméből a három sack-et bemutató Jerry Hughes emelhető ki.

A Houston Texans jövő vasárnap este a Kansas City Chiefs ellen mérkőzik az AFC elődöntőjében.

New England Patriots–Tennessee Titans 13–20

Mivel az utolsó fordulóban kikapott a Miamitól, így a New England Patriots 2009 után kényszerült ismét pályára lépni a rájátszás első körében. Akkor a Baltimore ki is ejtette Tom Bradyéket, ám nem csak ezért akadtak olyan hangok, amelyek a vendégeket nem tartották esélytelennek.

Egy New England-i mezőnygóllal kezdődött a mérkőzés, Nick Folk 36 yardról rúgta be a labdát a póznák közé. A Titans Derrick Henry futójátékának köszönhetően azonban hamar jó pozícióba került és miután  Ryan Tannehill Anthony Firksernek adott egy TD-passzt, máris 3-7 állt az eredményjelzőn.

A második negyed első akciója rögtön touchdown-t hozott, miután Julian Edelman öt yardot megtéve futott be az ellenfél célterületére. Ezután azonban hiába remekelt a Patriots védelme, a támadók három lehetőségből sem tudták átlépni az egyyardos vonalat. A mezőnygól összejött és 13-7-re vezetett is a címvédő, ám a Tennessee még támadhatott a félidőben. A Titans végül a második negyed utolsó percében Derrick Henry futásával fordított.

A harmadik negyedben a punterek játszották a főszerepet, Ryan Tannehill pedig hiába dobott egy incerceptiont, nem tudott élni vele a Patriots. Az idő egyre csak fogyott, az eredmény viszont nem változott. A hazaiaknak ráadásul semmi nem jött össze, Edelman elejtett egy könnyű labdát, a Patriots pedig nem ment neki negyedik és 6-ra és így a Titans égethette az időt. Az utolsó New England-i támadás során aztán Tom Brady eladta a labdát és  Logan Ryan egy visszahordott TD-vel eldöntötte a mérkőzést.

A Tennessee a futójátékra húzta fel a támadásait, Derrick Henry 182 yardot futott (plusz 24-et elkapott), és az is belefért a vendégeknek, hogy Ryan Tannehill 72 yardnál álljon meg passzolásban.

Tom Brady 209 yardot passzolt a Patriotsban, eladott labdája viszont kulcsszerepet játszott csapata vereségében. A New England-i QB a mérkőzés után azt nyilatkozta, hogy 43 évesen sem akar visszavonulni.