NFL: a Baltimore sem állhatott a Tennessee útjába (videó)

Óriási meglepetésre a Tennessee Titans jutott be az AFC döntőjébe, miután győzött az alapszakaszt megnyerő Baltimore Ravens otthonában.

Baltimore Ravens –Tennessee Titans 12-28

Egy gyorsan megállított vendégtámadással vette kezdetét a mérkőzés, ám ezután hiába támadhatott a Baltimore, Lamar Jackson felpattanó labdáját Kevin Byard szerezte meg. Az irányító ráadásul szabálytalankodott, amiért már mezőnygóltávolságból támadhatott a Titans. Derrick Henry futásával sikerült még tovább előre haladnia a vendégeknek, Jonnu Smith elkapásával pedig előnybe is került a címvédő New Englandet is kiejtő gárda.

A Ravens megpróbált azonnal kilábalni a gödörből, ám ez ezúttal öngyilkos húzásnak minősült: miután LaMar Jackson a saját térfelén nem tudta megtenni a negyedik kísérlethez szükséges 1 yardot, a labda visszakerült a vendégekhez. A Titans Kalif Raymond 45 yardos touchdown-t érő elkapásával 14-0-ra lépett el.

Az első félidő végén a Baltimore próbált faragni a hátrányából, ám a Tennessee-i védelem mezőnygól-távolságon tartotta kétszer is az alapszakaszt megnyerő ellenfelét. Justin Tucker mindkét lehetőségét pontokra váltotta, így félidőben 6-14 állt az eredményjelzőn.

Fordulás után sem változott a mérkőzés képe: a Ravens másodszor is produkált egy 4. és 1-es szituációt és a Titans egyértelműen vérszemet kapott. Henry 66 yardos futásával eljutottak a vendégek a vörös zónáig, majd a futójátékos Td-passzt adott Corey Davisnek.

A Baltimore-i sokk azonban ezután sem ért véget: Jackson kezéből Jurrell Casey kiverte a labdát, amely Jeffrey Simmonshoz került. Végül a negyedik Tennessee-i turnover TD-vel zárult, miután az irányító Ryan Tannehill egy yardról futott be az ellenfél célterületére.

A következő Baltimore-i támadás során Jackson megint eladta a labdát (Kenny Vaccaro jegyzett interception-t), de ezúttal már a Ravens védelme megállította a vendégek támadósorát. A Baltimore Hayden Hurst elkapásának köszönhetően szépített, de a kétpontos kísérlet kimaradt, így a Titans 28-12-es meglepetésgyőzelmet aratott.

Egyértelműen Derrick Henry volt a mérkőzés hőse. A Titans futója ezúttal 195 yardot futott, volt sikeres elkapása és még TD-passza is. Azzal pedig, hogy az utolsó három meccsen egyaránt 180 yard fölött teljesített, történelmet írt a ligában. Az irányító Ryan Tannehill összesen 88 yardig jutott, a Tennessee 1974 óta az első csapat a ligában, amely úgy nyert két meccset a rájátszásban, hogy nem érte el a 100 yardot sem.

Lamar Jackson ugyan 365 yardot passzolt és 143-at futott, ám egyértelműen nem tudta elviselni a terhet. Az alapszakasz várható MVP-je kétszer eladta a labdát, a vendégek pedig négy turnoverből is pontot szereztek.

A Tennessee ellenfele a Kansas City Chiefs-Houston Texans mérkőzés győztese lesz.

San Francisco 49ers –Minnesota Vikings 27-10

Kivédekezte az első minnesotai támadást a 49ers, majd Jimmy Garoppolo első hat passzkísérletéből öt jó volt és Kendrick Bourne vezetéshez is juttatta a hazaiakat. A vendégek nagyot küzdöttek az egyenlítésért, amely végül Stefon Diggs révén össze is jött.

Egy rosszul végződött San Francisco-i támadás után a vendégek védelme megint hamar leparancsolta a minnesotai támadóegységet, majd Deebo Samue vezérletével a hazaiak eljutottak a vörös zónához. Az akciót végül Tevin Coleman fejezte be egy TD-t érő futással. A félidő végén Garoppolo eladta a labdát és Dan Bailey mezőnygóljával a Vikings visszajött a meccsbe, 14-10-re módosítva az állást.

A második félidőben aztán már egyértelműen a San Francisco dominált, előbb Robbie Gould egy mezőnygóllal állította vissza a labdabirtoklásnyi különbséget, majd Richard Sherman labdaszerzését követően Coleman futott egy újabb TD-t.

Az utolsó negyedre már teljesen szétesett a vendégcsapat mindkét alakzata: támadásban eredménytelenek voltak és amikor Marcus Sherels saját célterülete előtt elejtett egy puntot, már érezni lehetett, hogy minden eldőlt. A hazaiak végül egy mezőnygóllal állították be a 27-10-es végeredményt.

Jimmy Garoppolo 131 passzolt yardja is elég volt a "negyvenkilencesek" sikeréhez, az irányító egy-egy TD-passzt és Interception-t jegyzet. A hazaiak a futójátékra helyezték a hangsúlyt, Raheem Mostert 58, a két touchdown-t szerző Tevin Coleman pedig 105 yardot futott.

A minnesotai irányító Kirk Cousins 172 passzolt yardja (1-1 TD és iNT) kevés volt a győzelemhez. A "vikingek" támadójátékára jellemző, hogy futásból 21 yardra voltak képestek, Stefon Diggs pedig 57 yarddal volt a legjobb elkapójuk.

A San Francisco ellenfele az NFC döntőjében a Green Bay Packers-Seattle Seahawks mérkőzés győztese lesz.